-3.3 C
Sandomierz
niedziela, 3 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataSandomierz nie ma dla nich tajemnic. Rywalizowali na daty i fakty

Sandomierz nie ma dla nich tajemnic. Rywalizowali na daty i fakty

Maria Sekulska, uczennica Szkoły Podstawowej w Dwikozach w kategorii szkół podstawowych i Marcin Adamczyk, uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w kategorii szkół średnich, okazali się najlepsi w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu „Dzieje Sandomierza”.

W miniony piątek oficjalnie podobano do wiadomości wyniki rywalizacji na daty i fakty z dziejów królewskiego miasta Sandomierz. Gospodarzem konkursu było II LO im. Tadeusza Kościuszki.

REKLAMA
PILKINGTON

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Danuta Wójcik, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie II LO w Sandomierzu. IV edycja zmagań uczniów – pasjonatów historii była dwuetapowa.

Uczestnicy zmagań musieli wykazać się wiedzą na temat zabytków i historii Sandomierza. Komisja konkursowa postarała się aby pytania testowe były zróżnicowane pod względem trudności i dotyczyły zabytków oraz wydarzeń jakie rozegrały się w prastarym grodzie Sandomierz.

REKLAMA

Pierwsze miejsce w młodszej grupie przypadło Marii Sekulskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Dwikozach. Laureatka pierwszego miejsca podkreśliła, że historią zajmowała od najmłodszych lat.

Najlepszym roztrzaskanie testu finałowego zajęło nawet mniej niż połowę regulaminowego czasu.

W kategorii szkół średnich, drugi rok z rzędu zwyciężył Marcin Adamczyk, uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na kierunku informatyk. Zainteresowanie historią odziedziczył po dziadku. Dla Marcina Adamczyka poziom trudności konkursu był zróżnicowany.

Najlepsi otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody, które wręczyli im przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrekcja II LO.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,818PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
864SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-3.3 ° C
-1.6 °
-3.5 °
95 %
3.1kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-4 °
wt.
-0 °
śr.
-2 °
czw.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE