-3.3 C
Sandomierz
niedziela, 3 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaKulturaJuż w sobotę III Zawichojska Noc Muzeów. Jakie atrakcje przygotowano?

Już w sobotę III Zawichojska Noc Muzeów. Jakie atrakcje przygotowano?

Już w sobotę 13 maja w całej Polsce muzea otworzą się na turystów z ofertą darmowego, wieczornego zwiedzania. W wielu miejscach do muzeów dołączają instytucje kultury i obiekty turystyczne. Już trzeci raz na zwiedzających czekać będzie Zawichost. Tam w godzinach popołudniowo-wieczornych przygotowano szereg atrakcji dla mieszkańców i turystów.

Na wernisaż wystawy malarskiej pod nazwą „Wyjście”, o godzinie 17:00 do zabytkowej strażnicy zaprosi Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Ponad 20 obrazów zaprezentują absolwenci studiów podyplomowych Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Godzinę później, o 18:00 w sali wystawowej domu kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Między płaszczyzną, a przestrzenią” twórczość i pasje Leszka Kwiatkowskiego. Będą także atrakcje w ogrodzie przy budynku domu kultury i w kultowym lamusie kultury dawnej.

REKLAMA
PILKINGTON

W godzinach 18:00 – 22:00 w wielu miejscach na terenie miasta zaplanowano instalacje artystyczne. W ich organizację zaangażowane będą: młodzieżowa drużyna pożarnicza, biblioteka, koło gospodyń wiejskich, klub seniora, dom dziennego pobytu i uczniowie szkół z terenu gminy.

Do zwiedzania będzie udostępniona przestrzeń kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, która na co dzień nie jest dostępna. Warty odwiedzenia będzie także kościół pw. św. Jana Chrzciciela. Szczegółowe informacje i godziny otwarcia poszczególnych atrakcji organizatorzy opisali na plakatach wydarzeń.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,818PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
864SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady śniegu
-3.3 ° C
-1.6 °
-3.5 °
95 %
2.7kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-5 °
wt.
0 °
śr.
-4 °
czw.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE