23.7 C
Sandomierz
wtorek, 28 maja, 2024
REKLAMA
Strona głównaKulturaTwórczy bałagan przyciąga uczniów do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie

Twórczy bałagan przyciąga uczniów do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie

W zajęciach plastycznych jakie oferuje Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury chętnie uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli. Dziś przed południem uczniowie klasy III z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki malowali Marzanny pod okiem Patrycji Sus-Lutyńskiej, Anny plastyczki z Ukrainy i nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego Beaty Kieloch. Uczniowie wprost uwielbiają zajęcia odbywające się w twórczym bałaganie.

Najlepszym świadectwem z bardzo dobrą oceną tej formy aktywności plastycznej są opinie wystawione przez uczestników zajęć w ożarowskim ośrodku kultury. Jedną z nich wystawił Igor z III a Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. E. Szylki w Ożarowie.

Fajne są. Możemy poznać nowe sztuki malowania, rysowania. Myślę, że są rozwijające.

REKLAMA
PILKINGTON

Sekcja plastyczna ośrodka kultury w Ożarowie oferuje zajęcia dla każdej grupy wiekowej. Do południa ze wsparcia doświadczonych instruktorów plastyki korzystają uczniowie. Patrycja Sus- Lutyńska, instruktor plastyki bardzo sobie ceni współpracę z ożarowską szkołą.

Zajęcia plastyczne to jedna z form które prowadzimy we współpracy z instytucjami z terenu gminy Ożarów. Współpracujemy między innymi z Zespołem Szkół im. Edwarda Szylki. Mamy w tym roku 4. takie grupy, cztery klasy. Jedna z tych klas pracuje dziś w naszej pracowni,i wykonując drugi etap pracy związanej z tematyką Marzanny. Czyli jesteśmy na bieżąco z porami roku.

Popołudniami instruktorzy sekcji plastycznej edukują osoby dorosłe.

Formy zajęć które prowadzimy samodzielnie, to zajęcia popołudniowe. Po południu gromadzą się dzieci, młodzież z zainteresowaniami plastycznymi. Uczą się podstaw kompozycji, różnych technik plastycznych, poznają ciekawe tematy, sprawdzają się w tym co proponują im instruktorzy. Poza tym mamy jeszcze grupy dorosłe. Dla nich organizujemy zajęcia z rękodzieła.

REKLAMA -->

Społeczność Ożarowa zdaniem pani Patrycji, instruktor plastyki w M-GOK Ożarów jest bardzo uzdolniona plastycznie, a chęć udziału w zajęciach przechodzi z pokolenia na pokolenie. 

Edukacja plastyczna zostaje w kolejnych pokoleniach, jaki i przyzwyczajenie by korzystać z zajęć. Myślę, że mamy bardzo uzdolnione środowisko.

Oli podobają się zajęcia w domu kultury. Lubi wszystkie panie instruktorki i podkreśla, że są fajne.

Robiliśmy Marzannę, a teraz robimy do niej dekorację. Pani dobrze tłumaczy. Wszystkie panie są fajne.

Jej klasowej koleżance Lenie zajęcia podobają się, bo lubi malować. Prace Leny były prezentowane na wystawach zbiorowych.

Podczas zajęć podoba mi się, że bardzo dużo rzeczy malujemy kredkami i farbami. Wystawy takich „swoich swoich” prac jeszcze nie miałam. Za to wystaw grupowych mieliśmy bardzo dużo.

Dominik z proponowanych przez instruktorów technik malarskich najlepiej czuje się w malowaniu farbami. Młodego twórcę inspirują sny i obrazy z życia codziennego.

Czuję się najlepiej w malowaniu farbami. Gdy coś ujrzę albo mi się coś przyśni, to maluję.

Beata Kieloch, nauczycielka ożarowskiej szkoły, która dziś opiekowała się dziećmi podczas edukacji plastycznej w M-GOK, podkreśliła, że ta klasa na zajęcia w domu kultury uczęszcza trzeci rok. Zarówno ona sama jak i uczniowie są bardzo zadowoleni z tej formy współpracy. 

Ja uczęszczam z tą klasą na zajęcia już trzeci rok. Jesteśmy zadowoleni. Dzieci przede wszystkim uczą się różnych technik plastycznych. Mają dostęp do różnych materiałów, narzędzi których brakuje w warunkach szkolnych. Uczą się pracy w grupie, integrują się. Samo wyjście do domu kultury jest wyzwaniem, integracją zespołu. Często na zajęciach plastycznych w szkole wykorzystujemy zdobyte tu umiejętności, wiadomości i techniki malarskie. Dla dzieci i dla nas nauczycieli są to bardzo ciekawe zajęcia.

Rzeczywiście, dzieci nawet przez chwilę nie nudziły się. Bez szmerów i ociągania wykonywały zadane zadania.


0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,233PolubieniaLubię to
185ObserwującyObserwuj
1,760SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
23.7 ° C
23.8 °
23.7 °
57 %
4.6kmh
98 %
wt.
23 °
śr.
23 °
czw.
21 °
pt.
25 °
sob.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE