-0.6 C
Sandomierz
czwartek, 7 grudnia, 2023
REKLAMA
Strona głównaAKTUALNOŚCIProfilaktyka u dzieci. Onkobus z fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do Sandomierza

Profilaktyka u dzieci. Onkobus z fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do Sandomierza

Fundacja Ronalda McDonalda działa w Polsce od 2002 roku. Związana jest z międzynarodową organizacją charytatywną McDonald House Charities, która działa w 62. krajach świata na rzecz zdrowia i rozwoju dzieci. Misja polskiego oddziału fundacji spod skrzydeł najbardziej znanej restauracji na świecie jest podobna – zapobieganie nowotworom u dzieci.

Dziś w sandomierskim ratuszu Marcin Marzec – burmistrz miasta wraz z Ryszardem Janią – prezesem Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. poinformowali o wizycie onkobusa w Sandomierzu. Już w dniach 14-15 kwietnia na bulwarze Marszałka Józefa Piłsudskiego zjawią się specjaliści z fundacji, którzy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu przeprowadzą profilaktyczne badania dla 140. dzieci z Sandomierza, pod kątem chorób onkologicznych.

REKLAMA
PILKINGTON

Jak przyznał prezes Ryszard Jania, największy zakład w Sandomierzu jakim jest Pilkington NSG Group działania profilaktyczne dla swoich pracowników prowadzi cyklicznie. Co pewien czas na terenie zakładu goszczony jest onkobus, mammobus, spirobus czy kardiobus. Teraz Pilkington chce włączyć się w profilaktykę zdrowia także dla całej społeczności Sandomierza.

Agata Król z sandomierskiego magistratu poinformowała o szczegółach akcji. Jak powiedziała, udział dziecka w badaniach będzie możliwy po wcześniejszej rejestracji. Będzie ona prowadzona telefonicznie 5 i 6 kwietnia, przez pracownika wydziału spraw społecznych w urzędzie miasta. Każde zarejestrowane dziecko otrzyma informację o konkretnym dniu i godzinie, kiedy będzie mogło zjawić się na badanie w onkobusie.

REKLAMA

Zachęcamy do obejrzenia całego zapisu dzisiejszej konferencji.


ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,837PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
873SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.2 °
-0.8 °
95 %
1.8kmh
100 %
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
1 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE