16.2 C
Sandomierz
sobota, 30 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaNa sygnalePosterunek Policji w Lipniku. Przed laty zlikwidowany, dziś uroczyście otwarty

Posterunek Policji w Lipniku. Przed laty zlikwidowany, dziś uroczyście otwarty

W gminie Lipnik będzie bezpieczniej! Wszystko za sprawą uruchomienia posterunku policji, który po latach powrócił do Lipnika. Dziś odbyło się jego uroczyste otwarcie, w którym oprócz licznie zgromadzonych policjantów udział wzięli również parlamentarzyści, samorządowcy i mieszkańcy gminy.

Poprzedni posterunek policji, który w 2011 roku został zlikwidowany znajdował się we Włostowie. Starania o powrót na teren gminy lokalnego posterunku rozpoczęły się w 2018 roku z inicjatywy wójta Andrzeja Grządziela, który dziś przyznał, że to konkretne działanie w stronę zwiększenia bezpieczeństwa na tym terenie.

REKLAMA

Posterunek policji powstał w budynku, gdzie wcześniej znajdowało się przedszkole. Inwestycja związana z remontem budynku i jego przystosowaniem do pracy policjantów kosztowała ponad 2,7 mln złotych. W nowoczesnej siedzibie mundurowi mają do dyspozycji sześć pomieszczeń biurowych, zaplecze sanitarno-socjalne i magazyn. Samorząd gminy Lipnika policji wydzierżawił budynek po byłym przedszkolu na 20 lat. Nadkomisarz Wojciech Szymczak, komendant Komendy Powiatowej Policji w Opatowie podkreślił, że powstanie posterunku w Lipniku poprzedzone było szeroką analizą i jest odpowiedzią na lokalne potrzeby, dlatego w planach jest uruchomienie kolejnych posterunków w powiecie.

REKLAMA
PILKINGTON

Do Lipnika na służbę z Opatowa przeniesiono ośmiu policjantów. Szefem posterunku został asp. Paweł Łasak, który do tej chwili pełnił funkcję dzielnicowego w gminie. Posterunek w Lipniku jest niezbędny z uwagi na częste zdarzenia drogowe oraz kradzieże. Jak przyznał kierownik komisariatu mieszkańcy  skarżą się na częste kradzieże w sadach, zdarzają się również przypadki interwencji rodzinnych.

Nadinspektor Jarosław Kaleta, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zwrócił uwagę na to, że policja przez liczne działania i akcje od kilku lat stara się być bliżej mieszkańców.

Otwarcie posterunku w Lipniku jak przyznał poseł Andrzej Kryj jest odpowiedzią na potrzeby społeczne. Parlamentarzysta dodał, że cieszy się z powrotu takich instytucji do mniejszych miejscowości.

O tym, że posterunki policji wracają do łask mówiła również poseł Agata Wojtyszek.

Posterunek w Lipniku jest kolejnym otwartym w ostatnim czasie posterunkiem policji na terenie województwa świętokrzyskiego. Piątkowe uroczystości zakończyły się zwiedzaniem nowego policyjnego obiektu w asyście funkcjonariuszy opatowskiej komendy policji.

ZOBACZ FILM PRZYGOTOWANY PRZEZ ŚWIĘTOKRZYSKĄ POLICJĘ:


REKLAMA
SOK
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,463PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
772SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
16.2 ° C
16.2 °
16.2 °
67 %
2.3kmh
88 %
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
19 °
wt.
24 °
śr.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE