Katarzyna Bińczak to absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Jest kwalifikowaną pielęgniarką, specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Pracuje w Szpitalu Powiatowym w Opatowie i w Staszowie. Prowadzi też własną firmę. Jest również wykładowcą w szkole policealnej na kierunku opiekun medyczny.
Katarzyna Bińczak organizowała i organizuje wiele przedsięwzięć dla społeczności lokalnej, jak chociażby opatowskie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktywnie działa w Związku Harcerstwa Polskiego.
w nadchodzących wyborach samorządowych jestem kandydatką do Rady Powiatu Opatowskiego z ramienia KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni.
✓ Okręg wyborczy nr 1
✓ Pozycja 2
Moje hasło wyborcze to
„Razem ponad podziałami”
Dla wielu z nas polityka to schematy, wyodrębnione poglądy czy współzawodnictwo. Osobiście nie postrzegam jej jako bariery, ale przede wszystkim jako ludzie, wspólne działanie i zmiana w otoczeniu na lepsze. Jako wykształcona i pracująca pielęgniarka, każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby moim pacjentom zapewnić komfort oraz dbać o poprawę stanu ich zdrowia. Swoim uczniom staram się wpajać systematyczność, dokładność i chęć rozwoju siebie. Dlatego, że sama cechuję się takimi walorami.
Wieloletni wolontariat w Hufcu ZHP Opatów pozwolił mi dostrzec problemy z jakimi boryka się tutejsza młodzież. W moim zamierzeniu leży również zapewnienie im progresu na terenie ich miejsca zamieszkania.
Jako żona, matka i przyjaciółka zawsze jestem otwarta na rozmowę i pomoc moim bliskim. Niezłomnie walczę o swoje przekonania i niesienie pomocy dla osób które tego potrzebują.
W swoim Programie wyborczym chciałabym położyć nacisk na aspekty, które najbardziej mnie nurtują:
- Zwiększenie liczby łóżek w ZOL znajdującego się przy Szpitalu św. Leona w Opatowie poprawi to dostępność do świadczeń opieki długoterminowej.
Pozwoli również na odzyskanie możliwie jak największej sprawności fizycznej i samodzielności osobom, które nie wymagają hospitalizacji, mają ukończony proces leczenia szpitalnego, ale ze względu na zły stan zdrowia oraz trudną sytuację rodzinną nie mogą pozostać w swoim środowisku domowym. Osoby te nadal wymagają całodobowej, specjalistycznej opieki, pielęgnacji a także rehabilitacji, którą zapewnia ZOL. - Rehabilitacja lecznicza w formie całodobowej stacjonarnej opieki oddziałowej z uwzględnieniem rehabilitacjo ogólnoustrojowej, neurologicznej czy kardiologicznej.
Całodobowa opieka na oddziale szpitalnym przeznaczona byłaby dla tych pacjentów, którzy potrzebują nie tylko usprawnienia, ale również – ze względu na stan zdrowia – wymagają całodobowej opieki medycznej.
- Zmniejszenie kolejek do poradni specjalistycznych
- Zwiększenie oferty artystycznej skierowanej do dzieci i młodzieży, uwzględniającej potrzeby i zainteresowania tej pełnoprawnej grupy odbiorców, a także przełamywanie barier w obcowaniu ze sztuką. Działanie miałoby na celu zmniejszenie tendencji rosnącego uzależnienia od internetu.


Materiał wyborczy KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni