W Cebrze, w gminie Bogoria w miejscu zwycięskiej bitwy oddziałów 2 pp Leg. AK z 4 na 5 sierpnia 1944 roku, odbyły się tradycyjne uroczystości upamiętniające 80. rocznicę akcji „Burza”. Rozpoczęła je msza święta, odprawiona przez ks. Grzegorza Gawędę, proboszcza parafii w Kiełczynie. Po modlitwie przed pomnikiem poległych i pomordowanych złożono kwiaty i zapalono znicze.
Dla samorządu Bogorii udział w uroczystości upamiętniającej bitwę w Cebrze jest obowiązkiem.
Władze Bogorii doceniają i podkreślają rolę mieszkańców miejscowości Ceber w dbanie o to miejsce pamięci.
Dla społeczności Cebra dbanie o swoich bohaterskich przodkach to nic nadzwyczajnego. W ich domach pamięć o nich jest jeszcze żywa.
W pełnym niekiedy gorzkich refleksji kazaniu, kapłan wskazał, by czerpać wzór z tych, którym dziś oddaje się hołd, by najważniejszym dobrem bez względu na wiarę, pozycję, poglądy była RP.
Andrzej Wawrylak, regionalista ze Staszowa przekazał burmistrzowi Bogorii pamiątki jakie on otrzymał od Witolda Józefowskiego ps. „Miś”, żołnierza AK, dowódcę I plutonu w bitwie o Ceber.
Uroczystość uświetnili przedstawiciele Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Sandomierzu z doktor Danutą Paszkowską na czele
Już po raz 20 członkowie staszowskiego klubu rowerowego im. Adama Bienia rajdem do Cebra złożyli hołd poległym i zamordowanym.
Podczas uroczystości wartę honorową przy pomniku zaciągnął poczet sztandarowy grupy Rekonstrukcji Historycznej ze Staszowa. Rekonstruktorzy wystrzałem z hakownicy uczcili rocznicowe wydarzenie.