21.3 C
Sandomierz
poniedziałek, 27 czerwca, 2022
REKLAMA
Strona głównaOświataDebata o przyszłości zawodowej młodych ludzi. Jakie są potrzeby rynku pracy?

Debata o przyszłości zawodowej młodych ludzi. Jakie są potrzeby rynku pracy?

REKLAMA

W Muzeum Zamkowym w Sandomierzu rozmawiali na temat doradztwa zawodowego. Kuratorium Oświaty w Kielcach wspólnie z sandomierskim oddziałem kuratorium zorganizowało ważną w tym aspekcie konferencję na której zjawili się dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz samorządowcy z regionu.

Wszystko po to, aby podsumować działania „Wojewódzkiego kalendarium na rzecz rozwoju systemu doradztwa zawodowego”. Jak twierdzi wizytator Aneta Drypa doradztwo zawodowe nie powinno w szkołach schodzić na dalszy plan. Jak dodała ważne jest w tym aspekcie wsparcie rodziców i uczniów.

Z roku na rok doradztwo zawodowe jednak staje się coraz ważniejszym elementem edukacyjnym.

REKLAMA
PILKINGTON

Jak zauważył dr Janusz Suszyna, naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym w Sandomierzu największym problemem są nietrafione wybory uczniów szkół podstawowych co do dalszych kierunków edukacji. Jak dodał większość wybiera licea ogólnokształcące, co rozmija się zupełnie z potrzebami rynku pracy.

REKLAMA

Świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik przyznał, że odsetek wybierających szkoły zawodowe w powiedzie sandomierskim rośnie w ostatnich latach.

Poniedziałkowe wydarzenie było również okazją do podsumowania pierwszej edycji Projektu Edukacyjno – Zawodowego Powiatu Sandomierskiego „POZNAJĘ, WYBIERAM, DZIAŁAM! Zawodowy zawrót głowy”, w ramach którego odbyło się wiele ważnych w tym aspekcie inicjatyw. Jedną z nich był konkurs plastyczny w szkołach podstawowych o zawodowych marzeniach uczniów.

W działania związane z doradztwem zawodowym w powiecie sandomierskim aktywnie włącza się również Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Podczas wydarzenia w Sandomierzu oprócz tematycznych prelekcji znalazł się również czas na występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz nagrodzenie laureatów konkursów.

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24
OSTATNIE ARTYKUŁY
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ WSZYSTKIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

OBSERWUJ NAS

2,700FaniLubię
40ObserwującyObserwuj
140SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
NOVIS24

NAJPOPULARNIEJSZE

Sandomierz
zachmurzenie małe
21.3 ° C
22.1 °
20.6 °
67 %
1.3kmh
40 %
pon.
30 °
wt.
32 °
śr.
31 °
czw.
35 °
pt.
24 °

OSTATNIE KOMENTARZE