9.8 C
Sandomierz
wtorek, 23 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaOświataDebata o przyszłości zawodowej młodych ludzi. Jakie są potrzeby rynku pracy?

Debata o przyszłości zawodowej młodych ludzi. Jakie są potrzeby rynku pracy?

W Muzeum Zamkowym w Sandomierzu rozmawiali na temat doradztwa zawodowego. Kuratorium Oświaty w Kielcach wspólnie z sandomierskim oddziałem kuratorium zorganizowało ważną w tym aspekcie konferencję na której zjawili się dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz samorządowcy z regionu.

Wszystko po to, aby podsumować działania „Wojewódzkiego kalendarium na rzecz rozwoju systemu doradztwa zawodowego”. Jak twierdzi wizytator Aneta Drypa doradztwo zawodowe nie powinno w szkołach schodzić na dalszy plan. Jak dodała ważne jest w tym aspekcie wsparcie rodziców i uczniów.

REKLAMA
PILKINGTON

Z roku na rok doradztwo zawodowe jednak staje się coraz ważniejszym elementem edukacyjnym.

Jak zauważył dr Janusz Suszyna, naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym w Sandomierzu największym problemem są nietrafione wybory uczniów szkół podstawowych co do dalszych kierunków edukacji. Jak dodał większość wybiera licea ogólnokształcące, co rozmija się zupełnie z potrzebami rynku pracy.

REKLAMA -->

Świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik przyznał, że odsetek wybierających szkoły zawodowe w powiedzie sandomierskim rośnie w ostatnich latach.

Poniedziałkowe wydarzenie było również okazją do podsumowania pierwszej edycji Projektu Edukacyjno – Zawodowego Powiatu Sandomierskiego „POZNAJĘ, WYBIERAM, DZIAŁAM! Zawodowy zawrót głowy”, w ramach którego odbyło się wiele ważnych w tym aspekcie inicjatyw. Jedną z nich był konkurs plastyczny w szkołach podstawowych o zawodowych marzeniach uczniów.

W działania związane z doradztwem zawodowym w powiecie sandomierskim aktywnie włącza się również Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Podczas wydarzenia w Sandomierzu oprócz tematycznych prelekcji znalazł się również czas na występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz nagrodzenie laureatów konkursów.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,975PolubieniaLubię to
180ObserwującyObserwuj
1,690SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie małe
9.8 ° C
13.7 °
9.3 °
56 %
2.2kmh
38 %
wt.
12 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
15 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE