15.9 C
Sandomierz
czwartek, 28 września, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataDebata o przyszłości zawodowej młodych ludzi. Jakie są potrzeby rynku pracy?

Debata o przyszłości zawodowej młodych ludzi. Jakie są potrzeby rynku pracy?

W Muzeum Zamkowym w Sandomierzu rozmawiali na temat doradztwa zawodowego. Kuratorium Oświaty w Kielcach wspólnie z sandomierskim oddziałem kuratorium zorganizowało ważną w tym aspekcie konferencję na której zjawili się dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz samorządowcy z regionu.

Wszystko po to, aby podsumować działania „Wojewódzkiego kalendarium na rzecz rozwoju systemu doradztwa zawodowego”. Jak twierdzi wizytator Aneta Drypa doradztwo zawodowe nie powinno w szkołach schodzić na dalszy plan. Jak dodała ważne jest w tym aspekcie wsparcie rodziców i uczniów.

REKLAMA

Z roku na rok doradztwo zawodowe jednak staje się coraz ważniejszym elementem edukacyjnym.

REKLAMA
PILKINGTON

Jak zauważył dr Janusz Suszyna, naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym w Sandomierzu największym problemem są nietrafione wybory uczniów szkół podstawowych co do dalszych kierunków edukacji. Jak dodał większość wybiera licea ogólnokształcące, co rozmija się zupełnie z potrzebami rynku pracy.

Świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik przyznał, że odsetek wybierających szkoły zawodowe w powiedzie sandomierskim rośnie w ostatnich latach.

Poniedziałkowe wydarzenie było również okazją do podsumowania pierwszej edycji Projektu Edukacyjno – Zawodowego Powiatu Sandomierskiego „POZNAJĘ, WYBIERAM, DZIAŁAM! Zawodowy zawrót głowy”, w ramach którego odbyło się wiele ważnych w tym aspekcie inicjatyw. Jedną z nich był konkurs plastyczny w szkołach podstawowych o zawodowych marzeniach uczniów.

W działania związane z doradztwem zawodowym w powiecie sandomierskim aktywnie włącza się również Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Podczas wydarzenia w Sandomierzu oprócz tematycznych prelekcji znalazł się również czas na występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz nagrodzenie laureatów konkursów.

REKLAMA
SOK
spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMAspot_img
REKLAMA
NOVIS24PL

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!

OBSERWUJ NAS

7,455PolubieniaLubię to
135ObserwującyObserwuj
768SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
bezchmurnie
15.9 ° C
17.3 °
15.9 °
80 %
0.9kmh
8 %
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
20 °
niedz.
18 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE