Ożarów ponownie stał się motocyklową stolicą regionu. W sobotę, 20 czerwca, na przykościelnym placu odbył się Moto Piknik „…i nie tylko”, który przyciągnął miłośników dwóch kółek z różnych zakątków województwa i kraju. Motocyklowe wydarzenie stało się dopełnieniem Diecezjalnych Dni Młodych, które w tym roku odbywały się właśnie w Ożarowie.
W wydarzeniu wzięło udział około trzystu uczestników. Na miejscu można było podziwiać motocykle i inne wyjątkowe maszyny, ale organizatorzy podkreślają, że najważniejsi byli ludzie i wspólna pasja, która ich łączy.
To niewątpliwie był zlot ludzi z motocyklową pasją, która niejednokrotnie rozpoczęła się jeszcze w dzieciństwie.
Wydarzenie od lat cieszy się uznaniem wśród motocyklistów, którzy chętnie w czerwcu odwiedzają Ożarów.
Centralnym punktem spotkania była msza święta. Po nabożeństwie motocykliści wyruszyli w pielgrzymkę, a spokojną atmosferę szybko zastąpił charakterystyczny ryk silników. Jak podkreślił przyglądający się paradzie motocykli radny Ożarowa Zenon Kwieciński ta inicjatywa jest bardzo cenna i warto ją kontynuować w przyszłości.
W wydarzenie po raz kolejny chętnie zaangażowali się młodzi ratownicy z ożarowskiego zespołu szkół.
Moto Piknik w Ożarowie od lat integruje lokalną społeczność i środowisko motocyklistów. To wydarzenie, które łączy pasję do motoryzacji z wartościami, wzajemnym szacunkiem i wspólnym spędzaniem czasu.




















