Województwo Świętokrzyskie oficjalnie dołączyło do grona partnerów wspierających największe plenerowe wydarzenia w Szydłowie. Samorząd przeznaczył 75 tysięcy złotych na organizację imprez, które od lat przyciągają turystów i mieszkańców regionu w zamkowy kompleks.
Już 5 lipca zaplanowano Turniej Rycerski o Złote Ostrogi Jagiellonów. Na zamku w Szydłowie widzowie będą świadkami rycerskich walk i rekonstrukcji historycznych nawiązujących do XV wiecznych tradycji.
Turniej Rycerski w Szydłowie to wydarzenie, które od lat przyciąga wielu miłośników historii i rycerskich walk. Od początku z tym wydarzeniem związany jest Kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej Karol Bury.
Imponująco pod względem programu i wydarzeń zapowiada się również sierpniowe Święto Śliwki.
Jak podkreślił burmistrz Andrzej Tuz przy organizacji Święta Śliwki samorząd Szydłowa liczy również na zewnętrznych sponsorów. W tym roku jednym z największych sponsorów tego wydarzenia po dofinansowaniu stał się Urząd Marszałkowski.
Wydarzenie jakim jest Święto Śliwki w Szydłowie na przestrzeni lat również się zmieniło podkreślił wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Marek Strzała.
Szef Regionalnej Organizacji Turystycznej Marcin Piętak zwrócił uwagę na ponadregionalny i ponadlokalny charakter obu organizowanych w Szydłowie wydarzeń.
Jak podkreśliła marszałek województwa Renata Janik promocja regionu poprzez takie wydarzenia przynosi wiele pozytywnych efektów, w tym zwiększenie ruchu turystycznego.




















