22.7 C
Sandomierz
niedziela, 14 kwietnia, 2024
REKLAMA
Strona głównaPolitykaOkła-Drewnowicz w Opatowie z obywatelską inicjatywą. Kamil Żurek liderem PO w regionie

Okła-Drewnowicz w Opatowie z obywatelską inicjatywą. Kamil Żurek liderem PO w regionie

Posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz zbierała w Opatowie podpisy pod obywatelskim projektem ustawy podwyższającej rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych od urodzenia. Parlamentarzystka promowała też osobę nowego szefa struktur PO w powiecie opatowskim Kamila Żurka.

Opatowianie bardzo różnie reagowali na prośby o podpisanie projektu. Jedni chętnie składali autograf, inni nie pozwalali nawet sobie powiedzieć w jakim celu prowadzona jest zbiórka podpisów.

REKLAMA
PILKINGTON

Posłanka była zadowolona z postawy mieszkańców miasta.

Wiele osób podchodzi i bardzo chętnie składa podpis. Jest to podpis pod bardzo ważnym obywatelskim projektem, który ma celu podwyższenie renty socjalnej dla osób, które są niepełnosprawne od urodzenia, bądź też ich niepełnosprawność powstała w trakcie nauki w szkole. Tak naprawdę oni nie mieli szans aby wejść na rynek pracy, wtedy kiedy byli pełnosprawni. Dlatego uważamy, że renta socjalna w dobie drożyzny, inflacji nie powinna wynosić tak jak dzisiaj 1200 zł, ale przynajmniej być równą minimalnemu wynagrodzeniu, czyli jest to do ręki niewiele ponad 2,3 tys. zł.

Opatowianie zwracali się do parlamentarzystki także o pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu osobistych problemów i bolączek. Nagminnie narzekali na powszechnie szalejącą drożyznę i brak węgla, który dziś w Opatowie kosztował 3,6 tys. zł za tonę. 

Spotkała mnie pani, która ze łzami w oczach mówiła o swojej wnuczce, która jest bardzo chora, która przeszła ponad 20 operacji za granicą. Jest jakiś lek który by jej pomógł. W Polsce nie jest dostępny, tym bardziej nie jest refundowany. Pytała co zrobić. Będę pisała do ministra zdrowia w sprawie wnuczki i tego leku, bo dzieci które potrzebują tego leku jest przecież dużo dużo więcej. Ludzie pytają w konkretnych życiowych sprawach. Bardzo często mówią o drożyźnie. Boją się czy będą mieli czym i za co ogrzać swoje domy.

REKLAMA -->

Drugą przyczyną obecności parlamentarzystki w Opatowie było promowanie osoby Kamila Żurka, nowego szefa struktur opatowskiej Platformy Obywatelskiej.

Ja naprawdę wierzę w to, że Kamilowi Żurkowi uda się zbudować silną Platformę, po to by zarządzać tym regionem w sposób i odpowiedzialny, i nowoczesny. Bardzo mu kibicuję, dlatego też tutaj jestem. Współpracujemy ze sobą od dłuższego czasu nie tylko w Opatowie ale też w innych częściach naszego regionu świętokrzyskiego i powiem sprawdza się.

Kamil Żurek jest pełen zapału i optymizmu. Uważa, że wystarczy mu odwagi i chęci do tytanicznej pracy w odbudowaniu struktur Platformy Obywatelskiej na Ziemi Opatowskiej.

Oczywiście że odwagę taką posiadam, bo gdybym jej nie posiadał to nie podjąłbym się tego zadania. Bardzo się cieszę, że Platforma wróciła do Opatowa. Dzięki temu mieszkańcy Opatowa mają możliwość złożenia podpisów pod tak ważnym projektem ustawy. Widać, że idzie wiatr zmian. Coraz więcej deklaracji wpływa do koła. Ludzie chętnie się zapisują. Już mamy 8 członków, 2 deklaracje mamy w systemie, czyli będzie to około 10 osób, a w zasadzie dopiero dzisiaj rozpoczynamy akcję promującą powstanie koła.

Nowy przewodniczący bardzo liczy, że w budowie struktur partii wesprze go tzw. poczta pantoflowa. Uważa, że pochodzenie i szerokie kręgi znajomych też będą jego atutami.

W Opatowie dużą rolę odgrywa poczta pantoflowa. Coraz głośniej będzie o nas. Ludzie przekazują sobie informację. Spotykam dużo znajomych, stąd pochodzę, tutaj się urodziłem.

Marzena Okła-Drewnowicz nisko oceniła rządzących i to zarówno na szczeblu centralnym i lokalnym.

Jeśli chodzi o arogancję i bezczelność tej władzy to oczywiście ona jest widoczna już nie tylko na szczeblu ogólnokrajowym ale właśnie jak w przypadku Opatowa, powiatu opatowskiego na szczeblu lokalnym. Ludzie to widzą. Myślę, że ludzie przy wyborach to odpowiednio ocenią. Tu jak na dłoni widzimy, że ta władza rzeczywiście zajmuje się tylko sobą. Uważają, że nic im nigdy nie zaszkodzi.

Czy Żurek zbuduje silne koło Platformy? Pokaże czas, którego ma nie za wiele. Wybory zbliżają się wielkimi krokami.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

8,818PolubieniaLubię to
175ObserwującyObserwuj
1,660SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
22.7 ° C
23.2 °
22.6 °
55 %
4.5kmh
100 %
niedz.
22 °
pon.
11 °
wt.
11 °
śr.
8 °
czw.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE