-4.6 C
Sandomierz
środa, 29 listopada, 2023
REKLAMA
Strona głównaOświataJubileusz 75-lecia II LO w Sandomierzu. Profesor Jerzy Stępień przekazał szkole togę...

Jubileusz 75-lecia II LO w Sandomierzu. Profesor Jerzy Stępień przekazał szkole togę sędziowską

To bardzo ważny dzień dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu, które obchodzi jubileusz 75-lecia swojej oświatowej działalności. Jubileusz szkoły połączony był z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, dlatego oprócz uczniów szkoły i grona pedagogicznego na uroczystość przybyli także emerytowani już nauczyciele, dyrektorzy placówki i absolwenci.

Dziś sportowa sala liceum zamieniała się w miejsce spotkań i wspomnień, które wzbogaciły dodatkowo występy artystyczne uczniów „Kościuszki”. Andrzej Pfeiffer emerytowany dyrektor tej szkoły jak również jej absolwent przyznał, że lata spędzone w tej placówce wspomina bardzo sentymentalnie.

REKLAMA
PILKINGTON

W trakcie jubileuszowej akademii był jeszcze jeden bardzo ważny moment, który z pewnością zapisze się na kartach historii sandomierskiego liceum. Szkoła otrzymała togę sędziowską byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego profesora Jerzego Stępnia.

Profesor Jerzy Stępień przekazując swoją togę podkreślił w swoim przemówieniu, że jest również absolwentem tej szkoły.

REKLAMA

Wicestarosta sandomierski Paweł Niedźwiedź przypomniał, że z murów sandomierskiej szkoły wyszło wiele znanych i znaczących absolwentów, a przekazanie sędziowskiej togi jest wyjątkowym symbolem.

Ważne szkole wydarzenia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusz Kościuszki w Sandomierzu zwieńczyło zasadzenie drzewa przed budynkiem szkoły oraz zakopanie pamiątkowej kapsuły czasu i wspólne zdjęcie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.info
Katarzyna Kaszluga | k.kaszluga@stv.infohttps://stv.info/
Redaktor Naczelny STV.INFO. Od kilku lat związana z mediami lokalnymi. Zawsze z pasją realizująca misję dziennikarską i zawsze obecna blisko ludzkich spraw.
REKLAMA
NOVIS24PL

OBSERWUJ NAS

7,808PolubieniaLubię to
147ObserwującyObserwuj
859SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
pochmurnie
-4.6 ° C
-3.5 °
-5 °
86 %
0.9kmh
13 %
śr.
-5 °
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
-1 °
niedz.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE