Przyznała Dorota Snopek, dyrektor PSP im. Stefana Żeromskiego w Mydłowie. Święto ważne, bo podczas pięknej ceremonii placówka otrzymała sztandar. Przekazanie symbolu tradycji, wartości i patriotyzmu rozpoczęło się w miejscowej świątyni od mszy, podczas której sztandar został poświęcony.
Druga część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Wspólnie ze społecznością placówki i Mydłowa świętowało wielu znamienitych gości. Wśród nich liczni przedstawiciele władzy samorządowej pod przewodnictwem burmistrza Iwanisk. Dla Marka Stańka była to wyjątkowa sentymentalna chwila, bo szkoła w Mydłowie była przystankiem jego zawodowej kariery.
Przekazanie ważnego symbolu społeczności szkoły poprzedziło odczytanie stosownej uchwały rady miejskiej Miasta i Gminy Iwaniska.
Zgodnie z ceremoniałem burmistrz Marek Staniek w asyście rodziców przekazał sztandar dyrektor szkoły, a ta uczniowskiemu pocztowi sztandarowemu.
Wicewojewoda świętokrzyski był pod wrażeniem organizacji uroczystości. Michał Skotnicki podkreślił wielkość patrona szkoły, którego podobizna znalazła się na sztandarze placówki.
Że jest to wyjątkowy dzień dla szkoły w Mydłowie, podkreśliła też Grażyna Dekiel, świętokrzyska wicekurator oświaty.
Społeczności placówki w tych wyjątkowych okolicznościach towarzyszyli absolwenci szkoły. Dla nich to było duże przeżycie ale także okazja do podziękowania za czas pobytu w szkolnej ławie.
Za symbol szkoły podziękowała jej dyrektor.
Szkolną część uroczystości zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Mydłowie.














