Bogata oferta artystyczno-kulinarna przyciągnęła na niedzielną odsłonę Europejskiego Święta Jabłka w Obrazowie prawdziwe tłumy. Organizatorzy sadowniczych dożynek przygotowali moc konkursów, zabaw i to nie tylko dla najmłodszych. Nas scenie prezentowali się lokalni artyści, ale także tuzy estrady jak Cleo, Vox i MiG.
Świętowanie jak to określił wójt Tworek, przed wielkim zbiorem, rozpoczęło się w miejscowej świątyni od mszy świętej. Po nabożeństwie barwny korowód prowadzony przez orkiestrę dętą przemaszerował do amfiteatru, gdzie odbyła się druga część uroczystości. Gospodarze święta przekazali na ręce wójta Krzysztofa Tworka bochen chleba, po czym sceną zawładnęli artyści.
Uczestnicy nie tylko oglądali występujących artystów, zajadali się pysznościami przygotowanymi przez koła gospodyń, ale także toczyli dysputy o kondycji, przyszłości i opłacalności sadowniczej produkcji.
Wójtowi Obrazowa wtórowali inni.
Właśnie życzenia dobrej ceny jabłek były kierowane najczęściej do sadowników.
Starostwie święta mają nadzieję na dobre ceny.
Na wyższą cenę jabłek powinna wpłynąć niższa niż w latach ubiegłych podaż tych owoców.
Dywersyfikacja upraw sadowniczych pozwala na spokojne funkcjonowanie bez obawy, że zabraknie na chleb.
W tym roku w gospodarstwie Kiliańskiego dochody przyniosły:
Gospodynią tegorocznej uroczystości była Magdalena Klimek, która wspólnie z mężem Sebastianem prowadzi gospodarstwo sadownicze w miejscowości Rożki.
Funkcję starosty piastował Paweł Pietruszka z Kleczanowa.
Oboje podkreślili, że pełnienie funkcji starostów jabłkowego święta, to dla nich nobilitacja i wyróżnienie.
Europejskie Święto Jabłka wypadło jak zwykle okazale, a jest to zasługa m.in. miejscowego ośrodka kultury
Tłumy, które na te dwa świętowania zjechały do Obrazowa świadczą, że oferta była trafiona
I widać było coraz większy rozmach. Organizatorzy zapewnili możliwość krótkiego lotu helikopterem, zaangażowali orkiestrę dętą z Krasocina, która nie tylko poprowadziła korowód, ale wspólnie z zespołem „Aplauz” dała świetny koncert i „ograła” część obrzędową. Było więcej niż zwykle konkursów i zabaw. Szczególnie podobał się konkurs dla kół gospodyń.




























































