11.5 C
Sandomierz
czwartek, 13 czerwca, 2024
REKLAMA
Strona głównaInwestycjeOPATÓW: Nie chcą budowy centrum Templariuszy. Jest wniosek o wycofanie dofinansowania

OPATÓW: Nie chcą budowy centrum Templariuszy. Jest wniosek o wycofanie dofinansowania

Nie każdemu podoba się budowa Europejskiego Centrum Templariuszy w Opatowie. Mieszkaniec gminy wnioskował do rządu RP o wycofanie dofinansowania jakie Gmina Opatów otrzymała na budowę muzeum Templariuszy. Stosowny wniosek został wystosowany do Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. 

Mieszkaniec gminy Opatów napisał do Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, że jest zaniepokojony o prawidłowe wykorzystanie przez gminę środków na budowę centrum Templariuszy. Centralny urząd przesłał wniosek celem dalszego rozpatrzenia przez Gminę Opatów. 

– Zarówno Komisja Skarg i Wniosków jak i Rada Gminy nie jest uprawiona do weryfikowania zasadności wydatkowania funduszy środków publicznych, w tym środków z „Polskiego Ładu”. Do tego powołane są inne instytucje -powiedział Krzysztof Kawalec, przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków Rady Miejskiej w Opatowie.

REKLAMA
PILKINGTON

Wszyscy radni obecni na sesji byli za nieuwzględnianiem wniosku pana AC. 

– Przez trzy lata skarżenia tej samej grupki mieszkańców, czasem się poszerzającej, czasem się zmniejszającej o jedną osobę uodporniłem się – stwierdził Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa. –Teraz kolejne skargi, które wpływają do mnie, Rady Miejskiej, a ostatnia do Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, przyjmuję z uśmiechem na ustach. Skarżący poskarżyli do rzecznika finansów publicznych, czyli wiceministra finansów, że premier przyznał nam pieniądze w kwocie 10 mln zł, których nam nie powinien przyznać. W związku z czym, pan wiceminister finansów powinien zbadać decyzję premiera. Tak to wynikało z tej skargi. Ostatnio wpłynęła skarga do Rady Miejskiej, że te pieniądze, pewnie zostaną wydatkowane nieprawidłowo. Szczerze mówiąc, gdyby to nie było takie skandaliczne, to naprawdę by mnie bawiło. Tak się uodporniłem na tą grupę ludzi, że to mnie zupełnie nie rusza. Nie mogę zrozumieć jak może niezadowolenie z wyniku wyborów, bo pewnie nie z pracy burmistrza, tylko z wyników wyborów w 2018 roku i taka zwykła ludzka zawiść, powodować chęć zaszkodzenia gminie. Bo to tak wygląda. Gdyby nam odebrano z jakiejś przyczyny te 10 mln zł, co jest niemożliwe, to nie zaszkodzono by mnie osobiście, tylko gminie, która czeka na tę inwestycję w turystykę już kilka kadencji.

Jesteśmy o krok by rzeczywiście wybudować coś, co będzie przyciągało turystów. Oczywistym jest, że największe pieniądze w biznesie i w turystyce zarabia się na niszach. Mamy pomysł na coś, czego nie ma nigdzie w Polsce. Jeżeli czegoś nie ma, będzie przyciągać turystów – dodał burmistrz Opatowa. 

REKLAMA -->

Burmistrz Gajewski zauważył, że w Krakowie smoka wawelskiego też chyba nie było i nikt z tego tytułu kopii nie kruszy. Ważne, że są na inwestycję całkiem duże pieniądze.

– Jestem zdeterminowany żeby centrum zrobić, otworzyć i rozwijać Opatów turystycznie – stwierdził Gajewski.

Fot. Piotr Andryka | STV.INFO. W miejscu starych budynków mieszkalnych ma stanąć turystyczny kompleks.
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.info
Jerzy Strzyż | j.strzyz@stv.infohttps://stv.info/
Dziennikarz STV.INFO. Z mediami związany prawie całe życie. Przez kilkanaście lat redaktor naczelny "Wiadomości Świętokrzyskich"
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMAspot_img

OBSERWUJ NAS

9,418PolubieniaLubię to
189ObserwującyObserwuj
1,790SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
zachmurzenie duże
11.5 ° C
12 °
10.9 °
91 %
0.5kmh
100 %
czw.
11 °
pt.
20 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE