Tarnobrzeskie I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zaprasza na dni otwarte, które zaplanowane są na najbliższą środę 17 kwietnia. Będzie to doskonała okazja aby dokładnie poznać najlepsze według rankingu Perspektyw liceum w województwie podkarpackim i 9. w całej Polsce.
W tarnobrzeskim „Hetmanie” naukę na poziomie liceum kontynuują zarówno ci, którzy chcą zostać prawnikami, lekarzami ale także inżynierami, a nawet sportowcami. Szkoła kształci wszechstronnie na bardzo wysokim poziomie. I nie jest to jak zapewnia dyrektor Dobrowolski „wyścig szczurów”.
Oferta edukacyjna „Hetmana” jest równie bogata jak jego sukcesy.
Słowa dyrektora tarnobrzeskiego liceum o wysokim poziomie kształcenia oraz możliwości realizacji pasji potwierdzają uczniowie. Sandomierzanin Jakub Tarkowski, spełnia się jako sportowiec uwielbiający ludzi i historię.
Roksana Dziura aby kontynuować edukacje w „Hetmanie” wynajęła pokój w Tarnobrzegu, bo jej rodzinny dom jest oddalony od szkoły ponad 60 km. Decyzji nie żałuje. Obecnie jest przewodniczącą Sejmiku Uczniowskiego, gra na skrzypcach elektrycznych w zespole muzycznym. Pasje godzi z nauką.
Uczniowie w samych superlatywach wyrażają się kadrze pedagogicznej.
Sandomierzanie Kacper i Maja oraz Barbara absolwentka PSP w Dwikozach są najlepszymi ambasadorami tarnobrzeskiego liceum.
Ósmoklasiści skorzystajcie z zaproszenia i odwiedźcie w najbliższą środę tarnobrzeskiego „Hetmana”.
Hetman to szkoła, która z sukcesami łączy dwie przestrzenie: edukacyjną i społeczno-wychowawczą. Zapewnia wysoki poziom nauczania, przygotowując do udziału w olimpiadach, konkursach i do pomyślnego zdania matury, ale równie ważnym aspektem jest przygotowanie do aktywnego udziału w życiu społecznym. Tak wiele czasu i energii poświęca się w szkole na rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów, na stwarzanie im licznych okazji do wyrażania siebie i sposobu postrzegania świata. Udzielanie się w akcjach o charakterze społecznym i charytatywnym rozwija w uczniach wrażliwość na potrzeby innych, u siebie zaś poczucie sprawstwa i własnego wpływu na rzeczywistość. Jest tu miejsce na błędy i wyciąganie wniosków, na proszenie o pomoc i otrzymywanie jej. Duże wrażenie robi na mnie stopień integracji środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego, panującą w Hetmanie otwartość, życzliwość i tolerancja. Z dumą patrzę, jak moje dziecko rozwija skrzydła w szkole, która pozwala wzlecieć wyżej, dalej, w poczuciu pełnego bezpieczeństwa.