Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Staszowie ma już 50 lat. Swój zacny jubileusz pracownicy poradni obchodzili we wtorek w gronie władz samorządowych, obecnych i emerytowanych pracowników oraz przyjaciół w Staszowskim Ośrodku Kultury.
Miniony jubileusz był dniem pełnym wzruszeń i wspomnień. Przez 50 lat poradnia wiele się zmieniła. I nie chodzi tutaj jedynie o zmianę siedziby, bo takich przenosin w swojej historii było aż sześć, ale przede wszystkim o rozwój zakresu swoich usług. Jak przyznaje Anna Kaczmarczyk, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Staszowie minione 50 lat dla tej instytucji były bardzo intensywne.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Staszowie swoją działalność rozpoczęła w 1974 roku. Do jej utworzenia przyczynił się Antoni Banasiewicz, który ówcześnie pracował w Wydziale Oświaty i Wychowania Prezydium Powiatowej Rady Narodowej jako zastępca inspektora ds. opieki i wychowania.
Obecnie poradnia działa w wielu obszarach i wspiera wieloaspektowo dzieci, młodzież, a także rodziców i nauczycieli. Swoją opieką obejmuje 8 gmin i co roku daje wsparcie ponad 1000 dzieci. W ostatnich latach poradnia w Staszowie wzbogaciła się o swoją filię w Połańcu.
Psycholog Katarzyna Kozłowska przyznała, że do poradni zgłaszają się dzieci z różnymi problemami.
Starosta staszowski Romuald Zgrzywa pogratulował tak zacnego jubileuszu. Jak mówi ta jednostka robi wiele dobrego, a efekty tej działalności widać gołym okiem.
Michał Skotnicki wicewojewoda świętokrzyskim przyznał, że przez wiele lat przyglądał się działalności staszowskiej poradni.
W imieniu wszystkich samorządowców podziękowania za dotychczasową działalność poradni złożył burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.
Jubileusz 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Staszowie upłynął pod znakiem gratulacji, podziękowań i życzeń. Uroczystości uświetnił występ artystów Staszowskiego Ośrodka Kultury.