W sobotę dr Renata Mazurkiewicz promowała swoją książkę pt. „Mieszkańcy parafii Łoniów w I połowie XX wieku (1914 – 1945)”. Nad wyjątkowym wydarzeniem patronat sprawowali: Martyna Pawłowska, wójt gminy Łoniów i ks. dziekan Bogdan Krempa, proboszcz parafii w Łoniowie.
Promowanie wydawnictwa rozpoczęło się od mszy dziękczynnej w miejscowym kościele, którą koncelebrowali kapłani związani z łoniowską parafią. Nabożeństwu przewodniczył obecny proboszcz ks. Bogdan Krempa.
Duga część promocji książki pióra Renaty Mazurkiewicz odbyła się w jednej z najbardziej uroczych rezydencji szlacheckich na Sandomierszczyźnie jaką niewątpliwie jest Pałac w Łonowie. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bo w książce jest wiele wątków związanych z tym Pałacem, którego obecni właściciele byli współorganizatorami wydarzenia.
Dla Martyny Pawłowskiej, udział w promocji był czymś wyjątkowym. Wójt gminy Łoniów wskazała na szczególna osobowość dr Renaty Mazurkiewicz, która nie tylko opisała kawałek historii ludzi i parafii Łoniów, ale także jest nauczycielem i niekwestionowanym autorytetem. To dzięki niej dzieci uczą się szacunku do regionalnej kultury i wartości.
Autorka pracowała nad książką kilka lat. W pozycji przedstawiała środowisko geograficzne, przynależność administracyjną państwową i kościelną parafii, jej historię oraz ogólne warunki życia. Nie pominęła rodziny hrabiów Moszyńskich, właścicieli ziemskich Łoniowa. Omówiła znaczenie dworu i folwarków, organizacje społeczne w parafii łoniowskiej. Pozycja jest bogata w materiał fotograficzny.
Dr Renata Mazurkiewicz sądzi, że z jej książką zapoznają się nie tylko parafianie parafii Łoniów.
Uczestnicy zapewniali, że sięgną po wydawnictwo pióra dr Mazurkiewicz.
O oprawę artystyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Czerwone Korale”.