Szkoła Rodzenia przy Specjalistycznym Szpitalu Ducha św. w Sandomierzu prowadzi bezpłatne zajęcia dla przyszłych mam i ojców. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, a odbywają się one w godzinach popołudniowych. Jak informuje ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego właśnie ruszyła wiosenna edycja zajęć, na które jeszcze można się zapisać.
Gorąco zapraszam do udziału w bezpłatnych zajęciach w szkole rodzenia. Pomieszczenia szkoły rodzenia znajdują się na oddziale położniczo–ginekologicznym, a do dyspozycji uczestników zajęć jest specjalistyczny sprzęt. Godziny zajęć, które proponujemy ustaliliśmy w ten sposób, by jak najbardziej dostosować się do możliwości czasowych przyszłym mam i tatusiów. W razie potrzeb plan zajęć będziemy modyfikować. Zajęcia są prowadzone przez pracowników szpitala i naszego oddziału. Aktywnie w zajęciach uczestniczą położne i rehabilitantki zajmujące się rehabilitacją noworodków i rehabilitacją uroginekologiczną – mówi lek. Maria Madoń – kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w Sandomierzu
Obecne zajęcia odbywają się pod nazwą „Edycja Kwiecień”.
Po remoncie uzyskaliśmy piękne pomieszczenie, które z pewnością spełni oczekiwania każdej przyszłej mamy. Dlaczego warto skorzystać z zajęć? Pozwalają one rozwiać wszelkie wątpliwości, zweryfikować sprawdzone informacje z tym, co często błędnie opisywane jest w internecie. Warto posłuchać fachowców. Szkołę rodzenia prowadzą położne, które są magistrami ze specjalizacją. Są to bloki tematyczne, można zadawać wszelkie pytania, są też bloki praktyczne. Uczymy chustonoszenia, kąpieli dziecka czy przewijania. Chcemy, by każda przyszła mama wykonywała te czynności zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, a zarazem bez jakiegokolwiek stresu i niepokoju – dodaje Ewa Przytuła – położna koordynująca oddział ginekologiczno-położniczy.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 15-833-06-95 w godz. 8 – 13.
Harmonogram spotkań:
7.04 Odbędą się 2 wykłady o godzinie 12.00 specjalistka fizjoterapii uroginekologicznej Julia Rewera podzieli się wiedzą na temat przygotowania do porodu oraz poprawy komfortu w okresie ciąży i po narodzinach dziecka.
g. 13.00 specjalistka fizjoterapii dziecięcej Magdalena Mrotek- Czarnecka opowie o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka.
9.04 g. 16.00 położna Beata Bolek zaprezentuje pozycje wertykalne wykorzystywane w I i II okresie porodu. Oprócz tego poznacie sposoby łagodzenia bólu porodowego zarówno farmakologiczne, jak i alternatywne do farmakologii. Krzesełko porodowe, chusta, drabinki, immersja wodna- gwarantujemy, że po szkoleniu będziecie wiedzieć jak z tego skorzystać.
12.04 g. 16.00 certyfikowany doradca laktacyjny położna Anna Kobylarz podzieli się wiedzą o karmieniu piersią. Poznacie zarówno fizjologię laktacji, jak i powikłania związane z tym zagadnieniem. Nie zabraknie instruktażu z prawidłowego przystawiania noworodka do piersi. Duża dawka praktycznych porad gwarantowana!
16.04 Odbędą się 2 wykłady o g. 12.00 położna Małgorzata Przytuła opowie o chustonoszeniu. Oprócz części merytorycznej zaprosimy Was do wzięcia udziału w warsztacie. Każda przyszła mama lub tata będzie mógł samodzielnie spróbować swoich sił i ponosić „dziecko" w chuście
g. 13.00 wykład z fizjoterapeutką dziecięcą Magdaleną Mrotek- Czarnecką na temat prawidłowej pielęgnacji fizjoterapeutycznej.
22.04 g. 16.00 położna Jowita Ramus przeprowadzi Was przez kąpiel noworodka i właściwą, przyjazną pielęgnację ciała dziecka. Poznacie sposoby na radzenie sobie z typowymi problemami skórnymi, ale przede wszystkim dowiecie się jak im zapobiegać. Po takiej nauce już pierwszą kąpiel zrealizujecie z radością i uśmiechem na twarzy
26.04 odbędą się 2 ostatnie wykłady
O g. 15.00 Resuscytacja noworodka z położną Lucyną Sekułą. Poznacie plan działania w sytuacjach kryzysowych. Wiedza z zakresu pierwszej pomocy udzielanej noworodkowi da Wam poczucie bezpieczeństwa podczas opieki nad dzieckiem.
g. 16.00 Połóg z położną Jolą Ferenc
Na zakończenie szkolenia dowiecie się jak na nowo ułożyć codzienność po narodzinach dziecka. Okres poporodowy bywa pełen wyzwań zarówno pod kątem fizycznym jak i psychicznym.








