Aleksandra, turystka z Kielc tak wysoko oceniła ofertę z jakiej podczas Nocy Muzeów można było skorzystać w Opatowie. Do możliwości zwiedzania zabytków kultury materialnej Powiatowe Centrum Kultury „dorzuciło” mini warsztaty pisania na maszynie i liczenia na ponad stuletnim arytmometrze.
Kolejną niespodzianką jaka czekała na turystów w Domu Muzealnym były zabytki kartografii z lat 30. ubiegłego wieku, pokazujące Kanclerskie Miasto.
W ten wyjątkowy wieczór odbyła się promocja albumu „Podziemia Opatowskie”. Można było porozmawiać z autorami tekstów i zdjęć jakie znalazły się w publikacji. Pozycja została wydana w nakładzie 700 egzemplarzy.
Oczywiście nie brakowało chętnych na zwiedzanie opatowskich piwnic kupieckich.
Małgorzata Jalowska, wicestarosta opatowski podkreśliła, że Noc Muzeów pokazała, że inwestycje powiatu w szeroko rozumianą kulturę mają sens i są potrzebne.















