Przed Sądem Rejonowym w Busku-Zdroju zapadł wyrok w procesie byłego dyrektora buskiego szpitala Grzegorza L. Sąd uznał oskarżonego za winnego niedopełnienia obowiązków służbowych związanych z niepodpisaniem protokołów powypadkowych pracownicy szpitala Alicji Kopińskiej, mimo wcześniejszych wskazań Państwowej Inspekcji Pracy. Choć sąd uznał winę Grzegorza L., to orzekł warunkowe umorzenie sprawy na okres próby wynoszący dwa lata.
Zgodnie z wyrokiem Grzegorz L. ma pisemnie przeprosić Alicję Kopińską, wypłacić jej 4 tysiące złotych tytułem nawiązki oraz przekazać 25 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy zdarzenia z 2022 roku. Alicja Kopińska, pracownica buskiego szpitala uległa wypadkowi w pracy. Początkowo nie chciała zgłaszać tego zdarzenia, jednak po upływie kilku miesięcy dolegliwości z nim związane nasiliły się do tego stopnia, że musiała poddać się operacji i długotrwałej rehabilitacji. Po złożeniu protokołu powypadkowego ówczesny dyrektor placówki odmówił podpisania dokumentacji powypadkowej, ze względu na błędną datę zdarzenia. Mimo, że protokół został poprawiony i zdarzenie takie miało miejsce, to również nie został przez dyrektora podpisany. Postępowanie toczyło się od 2023 roku z zawiadomienia Państwowej Inspekcji Pracy.
Pokrzywdzona Alicja Kopińska nie ukrywa, że nie jest w pełni usatysfakcjonowana dzisiejszym rozstrzygnięciem sądu.
Alicja Kopińska zapowiada złożenie odwołania od wyroku.














