Jak co roku w Cebrze, gmina Bogoria, uroczyście obchodzono rocznicę Akcji „Burza”. Oddano także hołd żołnierzom, którzy walczyli z Niemcami w bitwie jaka rozegrała się w tej miejscowości nocą z 4 na 5 sierpnia 1944 r. Pamięć o bohaterach uczcili także wędkarze zawodami „O Złotą Łuskę Cebra” oraz cykliści rajdem rowerowym. Podczas obchodów miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej odebrała samochód pożarniczy.
Obchody w Cebrze rozpoczęły się od polowej mszy świętej odprawionej przez ks. Grzegorza Gawędę, proboszcza parafii w Kiełczynie. Nabożeństwo i uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przed obeliskiem poświęconym żołnierzom Armii Krajowej por. Adamowi Hamerskiemu ps. „Babinicz”, pchor. Leonowi Szymalskiemu ps. „Sęp” oraz Batalionów Chłopskich: kpr. Leonowi Kućma ps. „Jodła”, szer. Walentemu Kućma ps. „Brzoza”, szer. Józefowi Gawlikowi ps. „Skała” obecnością uświetniły poczty sztandarowe i znamienici goście, którzy podkreślali bohaterstwo żołnierzy walczących w ramach akcji „Burza”, i tym samym w bitwie w Cebrze”.
Wśród oddających hołd i pamięć żołnierzom formacji wojskowych walczących z Niemcami nie mogło zabraknąć Danuty Paszkowskiej, córki, uczestnika bitwy w Cebrze. Dla niej udział w rocznicowej uroczystości jest wypełnianiem testamentu ojca.
Doktor Danuta Paszkowska, z wykształcenia polonistka, niczym wytrawny historyk opisuje bitwę, w której udział wziął jej tato.
Lokalna społeczność uczestnicząc w obchodach jak i w przygotowaniach do nich, pokazała, że pamięć o bohaterach jest dla nich bardzo ważna.
Od kilkunastu lat Koło Grodzkie PTTK ze Staszowa w rocznicę bitwy organizuje rajd rowerowy. W tym roku pojawili się w Cebrze w sile 9 rowerzystów.
Podczas obchodów miejscowa OSP otrzymała lekki samochód pożarniczy. Kapłan obficie pokropił pojazd święconą wodą, a strażacy szampanem. Dla OSP Ceber liczącej 20 druhów i 4 druhny jest to pierwsze, długo wyczekiwane auto.
Rocznicowo – patriotyczną uroczystość zwieńczył piknik rodzinny.