6.6 C
Sandomierz
poniedziałek, 4 marca, 2024
REKLAMA
MATERIAŁ WYBORCZYspot_img
Strona głównaInnePlan (plac) z kampanii wyborczej spalił na panewce

Plan (plac) z kampanii wyborczej spalił na panewce

MATERIAŁ WYBORCZYspot_img

Nie będzie placu zabaw dla psów w Sandomierzu, o którym tak marzy burmistrz Marcin Marzec. Nie przekonał on radnych do zmian w budżecie gminy, które pozwoliłyby na zagospodarowanie środków na budowę takiego miejsca. Podczas środowej sesji przypominano nawet Marcinowi Marcowi, że przez ostatnie pięć lat nigdy nie zwrócił się z tym pomysłem do Rady, a wśród około 150 poprawek do budżetu o jakie wnioskował, nigdy nie było mowy o psim wybiegu.

O kwestii planów Marcina Marca na budowę placu zabaw dla psów w Sandomierzu pisaliśmy kilka tygodni temu.

Jak wtedy informowaliśmy, psi wybieg to jeden z punktów wyborczego programu Marcina Marca sprzed pięciu laty. Choć zapytany w połowie stycznia i on i jego rzecznik, czy powstanie tego miejsca za wszelką cenę, jest podyktowane zbliżającymi się kolejnymi wyborami, uparcie twierdzili, że nie. Burmistrz w związku ze swoimi planami zwrócił się do Rady Miejskiej o zmianę w budżecie, który de facto dopiero co był uchwalony, i zabezpieczenie środków na postanie takiej inwestycji.

Podczas dzisiejszej sesji wywiązała się gorąca dyskusja na temat psiego placu zabaw. Choć transmisja z obrad w sieci opublikowana jest w trzech fragmentach, co tłumaczone jest problemami technicznymi, a także nie zawiera początku dyskusji w tym temacie, to najważniejszych wypowiedzi możemy posłuchać.

REKLAMA

Panie Burmistrzu, ile razy przez ostatnie pięć lat rozmawiał Pan z radnymi na ten temat? Wnioski, które tutaj padły, materiały do sesji dzisiejszej dwa tygodnie temu były znane. Czy przez dwa tygodnie znalazł Pan czas, żeby porozmawiać z radnymi i przekonać radnych? No nie znalazł Pan czasu.

zwrócił się do Marcina Marca przewodniczący Rady Miasta Sandomierza Wojciech Czerwiec

Przez pięć lat w ogóle Pan nie rozmawiał na temat tego wniosku. Ten wniosek nie padł w ogóle nigdy do budżetu na żaden rok. Natomiast dziesiątki wniosków, które radni, mieszkańcy składali do budżetu, zostało odrzucone z powodu braku pieniędzy.

przypomniał Wojciech Czerwiec

Marcin Marzec stwierdził, że to złośliwość radnych wzięła górę. Zachowanie przewodniczącego Wojciecha Czerwca nazwał kontrą.

Wiele rozmów odbywaliśmy w trakcie, w ostatnim czasie, w okresie między złożeniem dokumentów, a sesją był Pan u mnie w gabinecie. Też Pan nie zapytał o to. Spotykaliśmy się kilka razy. Miało być kilkanaście osób, było cztery, pięć osób. O jakich rozmowach Pan mówi? Jeżeli chce Pan rozmów i potrzebuje Pan rozmów i jest Pan u mnie w gabinecie, to dlaczego Pan też nie porusza tych tematów.

odpowiedział Marzec

Później w dyskusji radny Mariusz Prezgot podnosił jeszcze kwestię, że na takim placu psy mogłyby się pogryźć i stworzyć niebezpieczeństwo dla właścicieli. Radny Jacek Dybus oceniając całą sytuację, stwierdził że przez całą kadencję rada umiała współpracować z burmistrzem, a teraz „psuje sobie opinię”.

Reasumując nasuwa się pytanie, czy to burmistrz-wnioskodawca powinien starać się o rozmowę z radnymi na temat swoich planów, czy inaczej – każdy radny Sandomierza powinien systematycznie pukać do gabinetu burmistrza co jakiś czas i pytać się czy czasami nie ma jakiegoś wniosku do przegłosowania?

Plus całej sytuacji taki, że teraz burmistrz nie będzie musiał się zastanawiać czy jego założenia budowy takiego miejsca są zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, bo wtedy cała sprawa mogłaby otrzeć się o sąd.

REKLAMA
NOVIS24PL
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

spot_img
Piotr Andryka | p.andryka@stv.info
Piotr Andryka | p.andryka@stv.infohttps://stv.info
Pomysłodawca i współtwórca STV.INFO. Dziennikarz, fotoreporter, operator i realizator telewizyjny. Z mediami związany od 2017 roku.
REKLAMA
NOVIS24PL
REKLAMA

OBSERWUJ NAS

8,486PolubieniaLubię to
166ObserwującyObserwuj
1,530SubskrybującySubskrybuj
REKLAMA
SlawomirGagorowski

Z TEGO TYGODNIA

Sandomierz
słabe opady deszczu
6.6 ° C
7.6 °
6.5 °
94 %
0.5kmh
100 %
pon.
8 °
wt.
11 °
śr.
6 °
czw.
5 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE

REKLAMA
NASTERNAK

OSTATNIE KOMENTARZE